Wielki sukces naszych uczniów w konkursie „Zielony Wałbrzych ma 600 lat”


Z ogromną dumą informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły w miejskim konkursie plastycznym dla klas I–III szkół podstawowych pod hasłem „Zielony Wałbrzych ma 600 lat”.

Organizatorami konkursu byli Gmina Wałbrzych – Miasto na prawach Powiatu oraz Zamek Książ w Wałbrzychu. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych uczniów, zainteresowanie dzieci historią oraz przyrodą Wałbrzycha, uczczenie 600-lecia naszego miasta, a także kształtowanie postaw proekologicznych i wrażliwości na piękno otaczającej przyrody.

Zadaniem uczestników było wykonanie projektu okolicznościowego skweru na terenie Palmiarni, który miał upamiętniać jubileusz 600-lecia Wałbrzycha. Prace miały przedstawiać kompozycje z kwiatów, bylin, krzewów i innych elementów roślinnych.

Miło nam poinformować, że:
🥇 klasa 2b zdobyła I miejsce,
🥈 klasa 1b zdobyła II miejsce.

Prace naszych uczniów zachwyciły jury pomysłowością, estetyką wykonania oraz ciekawym połączeniem tematyki ekologicznej z historią miasta.

W nagrodę uczniowie otrzymali voucher do Zamku Książ oraz grę dydaktyczną, który będzie okazją do poznawania historii i dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Brawo!