Zróbmy to razem – „Czysty, zielony Wałbrzych”

W sobotę, 11 maja, uczniowie naszej szkoły z klasy 3a wraz z rodzicami wzięli udział w akcji „Czysty i Zielony Wałbrzych”. Przeszli przez ulice Piaskowej Góry, odwiedzili park oraz stadion, aby zbierać śmieci. Zebrane odpady umieścili w workach i odpowiednio je zorganizowali w wyznaczonym miejscu. Na zakończenie akcji zorganizowano wspólne zabawy na stadionie. „Czysty i Zielony Wałbrzych” nie tylko przyczyniają się do poprawy stanu środowiska poprzez usuwanie śmieci z terenów publicznych, ale również mają ogromny wpływ na edukację społeczności w zakresie ochrony przyrody. Poprzez aktywne uczestnictwo w takich akcjach, społeczność zdobywa wiedzę na temat konsekwencji zanieczyszczenia środowiska oraz roli, jaką każdy z nas może odegrać w jego ochronie.
Takie inicjatywy nie tylko zmieniają wygląd naszych miast i terenów rekreacyjnych na lepsze, ale również budują więź społeczną poprzez wspólne działanie dla wspólnego dobra. Poprzez angażowanie uczniów, ich rodziców oraz innych członków społeczności lokalnej, takie akcje stają się momentami nauki, integracji oraz budowania świadomości ekologicznej.
Inicjatywy jak „Czysty i Zielony Wałbrzych” są ważne nie tylko dla naszej obecnej generacji, ale także dla przyszłych pokoleń, które będą korzystać z czystszych i bardziej zielonych przestrzeni.