9 maja – Dzień Unii Europejskiej

Nasza szkolna społeczność spotkała się na szczególnym apelu, upamiętniającym 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie nie znają innej Polski, jak ta „unijna”. Nauczyciele wspominali, jak to było przed rokiem 2004, czyli momentem gdy Polska dołączyła do „europejskiej rodziny”.  Ale wszyscy bez wyjątku świetnie się bawili podczas apelu, który przebiegał w konwencji Wyborów Miss Europy. Nie zabrakło melodii, piosenek i tańców  charakterystycznych dla poszczególnych państw, wszyscy zapoznali się z historią Unii Europejskiej w pigułce, a przytaczane ciekawostki o prezentowanych krajach niejednego zaskoczyły. I choć najgoręcej oklaskiwana była występująca Miss Polski, to na koniec okazało się, że wygrały … WSZYSTKIE! A wspólnie odśpiewana „Oda do radości” nadała uroczystego charakteru całemu spotkaniu.