Światowy Dzień Drzewa

7 wskazówek od drzew :

1. Wyprostuj się
2. Pokazuj piękno swej prawdziwej natury
3. Myśl długoterminowo
4. Pij dużo wody
5. Bądź wytrwały
6. Pamiętaj o swoich korzeniach
7. Rozkoszuj się widokami

Czy wiesz ile gatunków klonu jest na świecie? Jak długo żyje grab? Jakie jest najstarsze drzewo w Polsce? My już wiemy, ponieważ od czwartku nasze świetliczaki zgłębiają tajniki życia drzew. 10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa i to właśnie z tej okazji dzieci już od zeszłego tygodnia poznawały sekretne życie drzew.

Na czwartkowych zajęciach obejrzeliśmy film edukacyjny „Od nasionka do drewna”, z którego dowiedzieliśmy się jak pozyskuje się nasiona drzew, na czym polega praca leśnika, po co są szkółki leśne i wiele innych ciekawych informacji.

Kolejnym etapem naszej pracy było wykonanie albumu z liśćmi oraz przypisanie do niech gatunków drzew z jakiego pochodzą. W poniedziałek nasze świelticzaki podzieliły się informacjami jakie zebrały podczas weekendowych spacerów. Zadaniem było zmierzenie obwodu najgrubszego drzewa jakie rośnie w ich okolicy. Dzięki tym wiadomościom mogliśmy policzyć wiek drzew. Okazało się, że najstarszy osobnik jakiego udało się znaleźć to Dąb, który ma około 60 lat.

Na zajęciach plastycznych świetliczaki wykonały kolorowe drzewa w barwach jesieni… Ostatnie dni były bardzo pracowite, ale nie zwalniamy tępa i pędzimy dalej poznawać życie naszych zielonych przyjaciół.