22. edycja Toyota Eko Półmaraton Wałbrzych

28 sierpnia wystartował XXII Toyota Eko Półmaraton Wałbrzych. Wzięło w nim udział 1297 biegaczy – w tym m.in. nauczycielka z naszej szkoły pani Karolina. Biegacze wystartowali o godzinie 10.00 z Rynku w Wałbrzychu i pokonali trasę ponad 21 kilometrów, prowadzącą m.in. przez Piaskową Górę, koło naszej szkoły. Nie mogło więc zabraknąć kibiców – uczniów, rodziców i nauczycieli z „Piętnastki”. Zwycięzcą biegu został Kenijczyk Julius Kiprono Legat, który ustanowił nowy rekord wałbrzyskiego biegu – 1:04:51. Jednak nie o tylko o wynik tu chodzi, tylko o dobrą zabawę, a my naprawdę dobrze się bawiliśmy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości, życzymy kolejnych sportowych wyzwań i pokonywania życiowych rekordów. Pani Karolino – jesteśmy dumni.