Zdobywamy kartę rowerową

28 maja 2024 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana akcja zdawania na kartę rowerową.

Uczniowie długo przygotowywali się do egzaminu teoretycznego i praktycznego poznając przepisy ruchu drogowego i doskonaląc swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Wszyscy, którzy pozytywnie zdali test teoretyczny na komputerze, przenieśli się na boisko szkolne, gdzie czekał na nich specjalnie przygotowany tor przeszkód. W trakcie części praktycznej dzieci miały okazję zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Ćwiczyły różne manewry rowerowe, takie jak skręcanie, hamowanie oraz zastosowanie się do znaków drogowych.

Wszystkie dzieci podeszły do zadania z dużym zaangażowaniem, a ich wysiłki zostały nagrodzone – większość uczniów pomyślnie zdała egzamin i otrzymała swoją kartę rowerową.