Zajęcia z pierwszej pomocy

Uczniowie klas drugich mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z ratownikami medycznymi, którzy w praktyce przedstawili podstawowe zagadnienia związane z pierwszą pomocą, takie jak:

• Znaczenie pierwszej pomocy w ratowaniu życia.
  • Kiedy i jak wezwać pomoc medyczną.
  • Podstawowe procedury resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
  • Postępowanie w przypadku różnych rodzajów obrażeń: skaleczeń, oparzeń, złamań itp.

Prowadzący przeprowadził serię demonstracji praktycznych, wykorzystując manekiny oraz przykładowe sytuacje z życia codziennego. Zajęcia z ratownikiem medycznym z pierwszej pomocy dla dzieci były niezwykle pouczające i przydatne. Uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które mogą okazać się kluczowe w sytuacjach awaryjnych. Dzięki interaktywnej formie zajęć, dzieci mogły aktywnie uczestniczyć i lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia.