Zabawy z gazetami

Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem metod aktywizujących są najbardziej lubianymi przez dzieci zajęciami świetlicowymi.  Dowodem na to są zdjęcia z zajęć podczas których wykorzystano gazety i wiersz  J. Tuwima pt. „ W aeroplanie”. Do czytanego wiersza dzieci używając gazet, najpierw stworzyły własne „aeroplany”, którymi leciała kurka, następnie z tych samych,  zgniecionych w duże kulki gazet wyobrażały sobie to, co mogła widzieć kurka z aeroplanu np. drzewa, kwiaty, pola, lasy, itp. W ostatnim etapie zabawy, drąc gazety na bardzo małe kawałeczki dzieci robiły palcami małe kuleczki, które miały przedstawiać ludzi chodzących w różne strony (pstrykanie kulek palcami). Jednym z  celów tych ćwiczeń było oprócz świetnej zabawy, trenowanie motoryki małej niezbędnej w procesie nauki pisania.