Wycieczka do Kudowy Zdroju- Czermnej Szlakiem Ginących Zawodów.

16 maja uczniowie klasy 2a i 3c wybrali się na wycieczkę do Kudowy Zdroju. Dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych, których wytworem była przepiękna, własnoręcznie wykonana miseczka. Duża atrakcją był drewniany wiatrak. Uczniowie mogli nie tylko zachwycić się pięknymi widokami, ale także zobaczyć, jak dawniej pozyskiwano mąkę. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje chleb i jak się go wypieka. Uczniowie zapoznali się z zasadami działania warsztatu tkackiego, mieli okazję podziwiać wyroby szydełkarskie i gobeliny, jak również przedmioty gospodarstwa domowego z dawnych lat. Po zwiedzeniu mini-zoo wszyscy udali się na ognisko. Pieczone kiełbaski, po takich wrażeniach, smakowały wyśmienicie. Uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni i bardzo zadowoleni.