„Wiosna, wiosna ach, to ty…”

Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.”

Tadeusz Boy-Żeleński

Organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły przebrani w kolory wiosny: zażółciło się i zazieleniło w klasach.   Uczniowie mieli możliwość ponadto uczestniczyć w nietypowych zajęciach przygotowanych przez grono nauczycielskie. Wśród wachlarza różnych gier, zabaw, ciekawostek uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, wokalnych i tanecznych, uczestniczyli w projekcjach filmów, a także poznali zagrożenia dla świata przyrody. Nie zabrakło pomysłów, by pomóc przyrodzie. Uczniom bardzo spodobały się dawne tradycje polskie. Mogli poznać zwyczaje związane ze słowiańską bogini Mora i dniem Jarych Godów. Co prawda, nie spaliliśmy i nie utopiliśmy Marzanny, mimo to dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom.