Warsztaty Świąteczne

Okres przedświąteczny 2020 roku był czasem, kiedy w szkołach zdalnie prowadzono zajęcia. To wtedy trudy nauki na odległość, ograniczony kontakt z uczniami, tęsknota za spotkaniami w realnym świecie stały się przyczynkiem do zorganizowania w PSP15 Warsztatów Świętego Mikołaja. W reżimie sanitarnym, na terenie placówki działać mogli tylko nauczyciele. Pedagodzy udekorowali korytarz, upiekli pierniki, które później zdobili, nagrali kolędę i przygotowali reportaż z życzeniami dla swoich uczniów i ich rodziców. Radość ze wspólnego przedsięwzięcia była ogromna, a jej wspomnienie stało się inspiracją do zrealizowania Świątecznych Warsztatów i w tym roku szkolnym.

Tym razem jednak nauczyciele nie działali  sami. Na zajęciach w szkole , które trwały od godziny 17.00 do 20.45 zjawili się uczniowie. Otwarto nowe linie produkcyjne. W świątecznym Warsztacie powstawały nie tylko dekoracje na piernikach. Dzieci wspólnie z nauczycielami wykonywały świąteczne kartki, świece i pięknie pachnące mydełka. Na drewnianych formach w kształcie bombek pojawiły się wypalane śnieżynki, choinki i mikołajki, a ciepłe skarpety i torebki z ryżem zamieniały się w wesołe krasnale.

Tegoroczną akcję zakończono kiermaszem. Zebrane fundusze szkoła zamierza zainwestować w zakup ręcznych mikserów, foremek i innych sprzętów, które pozwolą dzieciom rozwijać talenty cukiernicze i kulinarne na terenie Piętnastki.