Warsztaty o Bezpieczeństwie na Drodze – Straż Miejska w Akcji

W ostatnim dniu tygodnia 13 września, uczniowie zerówki i klas pierwszych naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach na temat bezpieczeństwa na drodze, które zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej – Panią Kamilę, Młodszego Inspektora Bułę oraz Młodszego Specjalistę Pana Jarosława Kowala. Warsztaty miały na celu nauczenie dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak być widocznym w ruchu drogowym.

Podczas zajęć uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jak poprawnie przejść przez jezdnię, ale również jak zachować się w różnych sytuacjach na drodze. Funkcjonariusze przedstawili zasady korzystania z przejść dla pieszych, zwracając szczególną uwagę na potrzebę zachowania ostrożności, nawet gdy mają zielone światło. Dzieciom wytłumaczono, że ich bezpieczeństwo zależy także od widoczności, dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dni są krótsze.

Ciekawym elementem warsztatów były interaktywne zajęcia z użyciem specjalnych akcesoriów. Dzieci mogły w praktyce ćwiczyć przechodzenie przez ulicę dzięki symulacji warunków drogowych, które obejmowały światła drogowe, imitację ulicy, pasy, a także modele autobusu, samochodu oraz pieszych. Dzięki temu uczniowie mieli okazję na własnej skórze przekonać się, jak wygląda rzeczywisty ruch drogowy i jakie zagrożenia mogą na nich czekać.

Pod okiem Pani Kamili, Inspektora Buły i Pana Kowala, każdy z uczestników warsztatów mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, przechodząc przez ulicę w symulowanych warunkach drogowych. Dzieci z entuzjazmem podchodziły do praktycznego egzaminu, który wszyscy zdali bezbłędnie! Każdy z nich wykazał się znajomością podstawowych zasad ruchu drogowego, a co najważniejsze, pokazał, że wie, jak zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał od funkcjonariuszy Straży Miejskiej odblaski, które z pewnością przydadzą się podczas poruszania się po drodze, zwłaszcza w mniej oświetlonych miejscach. Dzieci były zachwycone upominkami, a noszenie odblasków stało się dla nich nową, pozytywną modą.

Dziękujemy Straży Miejskiej, a w szczególności Pani Kamili, Młodszemu Inspektorowi Bułowi i Młodszemu Specjaliście Panu Kowalowi za wspaniałą lekcję na temat bezpieczeństwa. Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności przyczynią się do większej ostrożności i świadomości na drodze naszych uczniów.