Warsztaty fryzjerskie

W klasie 2 a pod koniec listopada odbyły się warsztaty fryzjerskie. Uczniowie niecierpliwie czekali na rozpoczęcie zajęć. Pani fryzjerka na początku opowiedziała dzieciom na czym polega zawód fryzjera oraz w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę skóry głowy. Następnie uczniowie na specjalnych treningowych główkach fryzjerskich samodzielnie wykonywali fryzury, które potem prezentowali klasie. Kolejnym punktem warsztatów – tym najbardziej wyczekiwanym – było profesjonalne czesanie dzieci w piękne, kolorowe fryzury. Uczniowie świetnie bawili się podczas zajęć było dużo śmiechu, ale też porcja wiedzy o zawodzie fryzjera. Na zakończenie dzieci wręczyły naszym gościom drobne prezenty. Warsztaty fryzjerskie pięknie wpisały się w orientację zawodową realizowaną w klasach I-III celem, której jest wstępne zapoznanie uczniów z różnymi zawodami oraz rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy.