Warsztaty „Dzisiaj w PSP 15 projektowanie, jutro w Mediolanie”

Nasze warsztaty pod hasłem „Dzisiaj w PSP 15 projektowanie, jutro w Mediolanie” były prawdziwą podróżą przez fascynujący świat mody i produkcji tekstyliów. Dzieci miały okazję odkryć, skąd się bierze bawełna oraz jak wygląda jej uprawa na plantacjach. Następnie, krok po kroku, poznały cały proces produkcji skarpetek – od pracy rolnika, przez fabryki, projektantów, aż do momentu, gdy gotowy produkt trafia na półki sklepowe.

Podczas warsztatów dzieci miały niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę projektantów mody. Przy użyciu pisaków do tkanin, tworzyły swoje unikalne wzory na skarpetkach i koszulkach. Warsztaty były prowadzone przez doświadczone panie Patrycję Grześkowiak i Elżbietę Motylińską, które z pasją przekazywały swoją wiedzę i wspierały kreatywność uczestników.

Zwieńczeniem warsztatów była prezentacja wszystkich prac w formie sesji zdjęciowej i filmowej, zorganizowanej przez naszą szkolną telewizję Tele 15. Powstało wiele ciekawych, kolorowych i fantastycznych projektów, które zachwycały swoją oryginalnością i pomysłowością.

Uczniowie mieli niesamowitą frajdę, a swoje dzieła dumnie prezentowali podczas pikniku z okazji Święta Szkoły. To była niezapomniana przygoda, która nie tylko dostarczyła wielu radości, ale również wzbogaciła wiedzę dzieci na temat procesu powstawania odzieży.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia!