V edycja  „Jak nie czytam, jak czytam!”

7 czerwca 2023 spotkaliśmy się na boisku szkolnym, aby wspólnie czytać. Towarzyszyła nam muzyka relaksacyjna, … śpiew ptaków i szum lasu. Przez ponad kwadrans lekturą pochłonięte były  dzieci, młodzież  i dorośli. W PSP nr 15 w Wałbrzychu wspólnie czytały 402 osoby, w tym 374  uczniów i uczennic. Na zakończenie klasa IV d z werwą zaprezentowała inscenizację o molach książkowych i bohaterach bajek.

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam!” wróciła po czterech latach przerwy. Organizatorem jest redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”.  Akcja  łączy wspólną lekturę z biciem rekordu w jednoczesnym czytaniu przez jak największą rzeszę czytelników. Do tej pory w każdej z edycji brało udział kilkaset tysięcy osób z ponad  dwóch  tysięcy placówek.

PSP nr 15 z Wałbrzycha uczestniczy w tym przedsięwzięciu od początku. W latach 2016 i 2018 szkoła otrzymała nagrody ogólnopolskie za najciekawszą formę realizacji akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. Piętnastki nie mogło zabraknąć i tym razem. Koordynatorem przedsięwzięcia na terenie szkoły jest biblioteka szkolna, ale uczestniczy cała społeczność – uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice.

Główne cele akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”: budowanie pozytywnego wizerunku czytania,  sprawienie by książka kojarzyła się z czymś przyjemnym,  odkrycie radości z czytania,  promocja czytelnictwa. Dziękujemy za wspólne chwile z książkami !