UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Tradycją naszej szkoły jest to, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. Dzisiaj, 26 października o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły i swoich najbliższych rozpoczęli spotkanie wspaniale zatańczonym polonezem. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Prowadzące część artystyczną uczennice klasy IVa Anna Furtak i Iga Pawlikowska przeprowadziły „egzamin na ucznia”. Dzieci zdały go celująco. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klasy Ia, Ib i Ic złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Obiecali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Paweł Łuczyński pasował każdą dziewczynkę i każdego chłopca na ucznia, co dostarczyło wielu wzruszeń zgromadzonym rodzicom i wychowawczyniom klas. Następnie pan dyrektor opowiedział uczniom o historii pasowania, nawiązując do dawnego zwyczaju pasowania na rycerza. Nie obyło się bez upominków od starszych kolegów
i koleżanek oraz zapewnieniu, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia. Dumne pierwszaki otrzymały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, zakładki i zasłużone słodkości.