Tydzień Bibliotek

Rozpoczynamy TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Nasza szkolna biblioteka włącza się do ogólnopolskich obchodów (9 – 14 maja 2022.), które tym razem odbywają się pod hasłem „Biblioteka – cały świat w jednym miejscu”.  My skupimy się na „Świecie ekologii” i zaczynamy od propozycji wspólnej zabawy !

Proponujemy, aby z tytułów umieszczonych na grzbietach książek (należy je ułożyć w zgrabny stosik) skomponować historyjkę o tematyce przyrodniczej i/lub ekologicznej.  Na początek biblioteka szkolna proponuje  swój utwór – patrz: fotografia i tekst poniżej.  Można tworzyć indywidualnie, grupowo, całą klasą, w gronie przyjaciół. Mogą tworzyć uczniowie, rodzice i nauczyciele. Prosimy o nadesłanie fotografii ułożonych książek i tekstu historyjki do końca tygodnia (na adres nauczyciela bibliotekarza w mobidzienniku). Najlepsze prace opublikujemy!

Ekologiczna historia

Pajączek na rowerze.

Pasażer nie z tej ziemi.

Ucieczka z domu.

Drzewo do samego nieba.

Nieskończony wszechświat.

A to historia!

Z życia roślin i zwierząt.

W lesie. O czym szumią wierzby?

Tajemniczy ogród.

W głębinach oceanu. Wieloryb.

Bałwan w lodówce.

Ale historia!

Ziemia planeta życia.

Ekologia. Ponad wszystko.