Tu kwitnie wyobraźnia

Pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia” przebiegł tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przez cały październik nasza szkolna biblioteka gościła poszczególne klasy, proponując zajęcia czytelnicze powiązane z zabawą uwalniająca wyobraźnię. Uczniowie po wysłuchaniu opowiadania, … przerwanego w pewnym momencie przez czytającego nauczyciela bibliotekarza, proponowali własne zakończenie prezentowanej historii. I tu KWITŁA WYOBRAŹNIA! Pomagały w tym przedmioty zgromadzone na dywanie, ale zapewniamy wyobraźnia uczniów Piętnastki jest tak ogromna, że nie zawsze ta sugestia była potrzebna.

Bohater opowiadania według naszych uczniów leciał w kosmos, tworzył nowe miasta na nieznanych planetach, podróżował po różnych lądach, pływał po morzach i oceanach, a pewnego razu został nawet królem Internetu itp. itd.

Zawsze na koniec zajęć odczytywane było prawdziwe zakończenie opowiadania zapisane przez autora i miała miejsce dyskusja o możliwościach jakie daje wyobraźnia, ale też o tym że w życiu często spotykają nas nieprzewidziane sytuacje.