Szlachetni ludzie dla „Szlachetnej Paczki”

Takim mianem można śmiało nazwaćrodziców, uczniów, nauczycieli i wolontariuszy  naszej szkoły, którzy ogromem serca, entuzjazmem i zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tegorocznej „Szlachetnej Paczki”. Rezultat wspólnej pracy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

W listopadzie wybraliśmy rodzinę – panią Krystynę wychowującą samotnie wnuki Krystiana

i Adama. Naszym marzeniem było, aby zakupić wszystko co znalazło się na liście rzeczy wymienionych przez rodzinę, a były to między innymi: zimowa odzież dla chłopców,  produkty żywnościowe

i chemiczne oraz zabawki dla chłopców.  Zbiórka funduszy na ten cel trwała kilka tygodni. Nauczyciele przeprowadzili wiele akcji (Kiermasze ciast i babeczek, Loteria Fantowa, Dyskoteka szkolna), w które chętnie włączali się rodzice (piekli ciasta, babeczki, oddawali fanty na loterię, pomagali w pakowaniu paczki, wpłacali pieniądze), uczniowie (sprzedawali babeczki i ciasta, pakowali paczki) oraz wolontariusze naszej szkoły (sprzedawali losy na loterii, bilety na dyskotece, ciasta
i babeczki na kiermaszach, pomagali w pakowaniu paczki). Z przeprowadzonych działań, a były to:

– Dyskoteka szkolna – 335,60 zł

– Mały Samorząd Uczniowski (sprzedaż babeczek) – 1172,53 zł

– Świetlica szkolna ( Loterii Fantowej) – 2270 zł

– Wolontariat (kiermasz ciast) – 2549,79 zł

– Dobrowolne wpłaty – 830 zł

zebraliśmy łącznie: 7157,92

Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej udało się nam zrealizować wszystkie punkty z listy oraz dodatkowo dokupić dodatkową odzież, produkty chemiczne, przybory szkolne, itp.  Na potrzeby rodziny wydaliśmy: 4314,92 zł.  Natomiast pozostałe 2843 zł zostało złożone w sejfie szkolnym na Szlachetną Paczkę w przyszłym roku.

13 grudnia odbyło się wielkie pakowanie zakupów w kartony, pudełka, a 16 grudnia paczka została przewieziona przez księdza (uczącego w naszej szkole)pod wskazany adres.

Za okazane serce Rodzina przekazała kilka słów dla całej społeczności szkolnej:

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną nam pomoc. Uczniowie, rodzice, wolontariusze i nauczyciele wałbrzyskiej szkoły spisali się na medal, zdali egzamin z człowieczeństwa. Z całego serca Wam dziękuję za Wasze wsparcie, wrażliwość na potrzeby innych, hojność. Wierzymy, że okazane dobro wraca ze zdwojoną siłą.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia  i Nowego Roku życzymy Wam wiele radości, sukcesów w szkole i życiu prywatnym. Jesteście wielcy!”.