ŚWIETLICZAKI NA TROPIE PRZYSŁÓW „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

„W zdrowym ciele zdrowy duch” to przysłowie, które towarzyszy uczniom uczęszczającym do naszej świetlicy szkolnej, praktycznie od samego początku roku szkolnego. Uczniowie uświadomili to sobie w trakcie spotkania podczas którego, zastanawialiśmy się jak być silnym i zdrowym? Jak się zdrowo odżywiać? Dlaczego warto jeść warzywa i owoce? Co to jest błonnik i witaminy?

W trakcie spotkania wspólne wykonaliśmy talerz zdrowego żywienia, zjedliśmy porcję witamin w postaci warzyw i owoców, a na sali gimnastycznej spaliliśmy nadmiar kalorii.

Wszystkim dzieciom zajęcia bardzo się podobały, humory dopisywało a przysłowie kolejny raz się sprawdziło – dbając o nasze ciało ( poprzez odżywianie i ruch) sprawiamy, że stajemy się szczęśliwi, radośni i zadowoleni z życia. Dowody zadowolenia widać na zdjęciach z zajęć.