Świetliczaki na tropie kolorów świata

Nasze dzieci ze świetlicy uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Świetliczaki na tropie kolorów świata”. W ramach tego programu dzieci zaznajamiają się z poszczególnymi kontynentami. Pierwszym zadaniem było poznanie trzech sławnych malarzy europejskich oraz wykonanie reprodukcji ich dzieł techniką dowolną. Na wstępie dzieci poznały życiorys oraz obrazy sławnego holenderskiego malarza Vincenta van Gogha. Wykonały piękne kolorowanki najsłynniejszych dzieł „Słoneczniki” i ” Gwieździstą noc”. Kolejnym malarzem był Pablo Picasso i tutaj świetliczaki również poznały biografię oraz sztukę słynnego malarza. Tym razem poziom prac był trudniejszy, ponieważ dzieci musiały wykonać maski, pomalować je i ozdobić. Każda z nich była inna i każda piękna – jak na kubizm przystało. Na koniec został Leonardo do Vinci artysta wielu sztuk. I tu wielkie zaskoczenie ponieważ Leonardo był nie tylko malarzem ale również wynalazcą, naukowcem, inżynierem, architektem, rzeźbiarzem oraz filozofem. Każdy świetliczak narysował własnoręcznie najsłynniejszy portret „Mona Lisy”. Okazało się, że najtrudniejsze zadanie było najprostsze bo do naszej świetlicy chodzą sami Leonardowie.