Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Klasy II-III zastały zaproszone do matematycznego wyzwania z tabliczką mnożenia z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zapoznali się różnymi sposobami nauki tabliczki mnożenia: np. na palcach, na bransoletkach, za pomocą piosenek i wierszyków, rymowanek, gier oraz grafiki. Po intensywnej powtórce na drewnianych wałkach z tabliczką mnożenia uczniowie podjęli wyzwanie. W wyznaczonym czasie, każda klasa miała rozwiązać jak najwięcej działań z tabliczką mnożenia. Było sporo emocji.

W klasach drugich: I miejsce zdobyła klasa 2a, II miejsce 2c, zaś III miejsce 2b.

W klasach trzecich I miejsce zdobyła klasa 3a, II miejsce 3c, III miejsce 3b. Każdy uczestnik został nagrodzony, otrzymał bransoletkę z tabliczką mnożenia, motywce oraz zachętki. W konkursie tabliczki mnożenie nie było przegranych, za to wszyscy świetnie się bawili.