Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada celebrowany jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś, nieodłączny przyjaciel każdego dziecka stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i ukochanych symboli dzieciństwa. Misie są kochane, wyjątkowe, dają poczucie bezpieczeństwa i pocieszenia dla dzieci na całym świecie.

24 listopada w piątek w klasach 0 – III gościły misie małe, duże, białe czy brązowe. Maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo dużych. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich misiach, rozwiązywali zagadki oraz obejrzeli prezentację multimedialną o historii pluszowego 'Teddy’s bear’. Były książki o misiach, bajki oraz historie z nimi związane.

Klasa IIIa wzięła udział w warsztatach, na których z ręcznika zrobiła misia. Oj się działo. Potrzebne były ręczniki, wstążeczki, gumki. Trafionym dodatkiem były ruszające się oczy i nosek. Zajęcia okazały się świetną zabawą. Same misie wzbudziły wiele emocji. Misie dały dzieciom mnóstwo radości.

Dzień Pluszowego Misia to dzień pełen uśmiechu i świetnej zabawy.