Świąteczna Moc Talentów

Zapraszamy do wspólnej zabawy na czas oczekiwania. Zabawa ma formę konkursów, w których uczniowie mogą wykazać się swoimi talentami. Konkursy – zadania,  wymagają od uczestników różnorodnej aktywności oraz kreatywności. Zadania można wykonać samodzielnie lub zespołowo. Zależy nam na wyzwoleniu u uczniów pomysłowości w  realizacji zadań, jednak należy trzymać się pewnych z góry ustalonych reguł.

Granie na świąteczne czekanie

Zadanie jest dedykowane przede wszystkim uczniom z pasją  muzyczną. Można się zaprezentować wokalnie i instrumentalnie. Wybieramy utwory  związane z tematyką świąteczną.  Utwór (piosenkę, utwór w wersji instrumentalnej, składankę) nagrywamy i przesyłamy do p. Niedzieli do 13 grudnia 2021. Nagranie powinno stanowić ciekawy obraz (zwróćcie uwagę na tło, może stworzycie ciekawy teledysk? Warto ładnie zaprezentować Wasze zdolności). Nie można używać w nagraniu plików dźwiękowych, do których nie posiadamy praw autorskich. Nie ma limitu jeśli chodzi o ilość uczestników. Chcemy, by każdy, kto ma talent muzyczny, mógł zaprezentować swoje umiejętności.

Świątecznych ciast wypiekanie

W tym zadaniu mogą zwiać udział wszyscy chętni uczniowie, którzy próbują już swoich zdolności kulinarnych i potrafią piec ciasta. Konkurs polega na samodzielnym upieczeniu świątecznego ciasta, które zostanie zdegustowane i ocenione przez specjalnie powołane jury. A może chcecie przy okazji nagrać filmik lub zrobić zdjęcia pokazujące Waszą przygodę z pieczeniem? Ciasta przynosimy do szkoły  13 grudnia do godz. 9.00. Każdy uczestnik proszony jest o odkrojenie kawałka ciasta do degustacji. Pozostałym ciastem może poczęstować swoich kolegów i koleżanki z klasy.  Autorzy najsmaczniejszych ciast  otrzymają tytuł „Super Babeczka ” / „Super Ciacho” i wezmą udział w specjalnym zadaniu – wypieku ciast podczas warsztatów szkolnych walcząc o tytuł „Super Ciacho/Babeczka Świąt 2021”

Życzeniowych kartek malowanie

To zadanie adresowane do wszystkich, którzy lubią tworzyć dzieła plastyczne lub graficzne. Należy wykonać kartkę świąteczną. Technika prac dowolna, możesz również zrobić ją w jakimś znanym Ci programie graficznym, pamiętaj jednak, by była to Twoja praca – nie kopiuj grafik innych autorów.  (Uwaga! Kartki zostaną podarowane wraz z życzeniami świątecznymi od społeczności szkolnej, dlatego nie wypisujemy na nich samodzielnie życzeń ani ich nie podpisujemy). Do pracy załączmy oddzielnie karteczkę z danymi autora – imię, nazwisko, klasa. Prace dostarczmy do 10 grudnia do pani Doroty Drzyzgi.

Ręczne choinek ozdabianie

Najpiękniejsze choinki to te wyjątkowe. Wyjątkowe, bo jedyne w swoim rodzaju. Wasza choinka też może być niesamowita. Wykonajcie samodzielnie ozdoby do odświętnego ubrana Waszego  klasowego drzewka. Stwórzcie świąteczny klimat w klasowych pracowniach. Komisja konkursowa oceni Wasze klasowe choinki 6 grudnia 2021.

Noworocznego kalendarza szczęśliwych dni projektowanie

Niedługo powitamy Nowy Rok i zacznie się odliczanie kolejnych dni w 2022 roku. Pomagają w tym kalendarze, których pełno na półkach sklepowych. Ale z całą pewnością brakuje tam tego jedynego. Tego zaprojektowanego przez Waszą klasę. Pomyślcie i stwórzcie kalendarz na rok 2022, który będzie odliczał te najważniejsze, najpiękniejsze i najszczęśliwsze dni. Projektując wasz klasowy kalendarz, możecie wykorzystać swoje prace plastyczne, zdjęcia oraz dowolne programy graficzne. Na wasze prace czekamy do 21 grudnia.

Zimowych wierszy rymowanie

To zadanie dla tych, którzy lubią pisać wiersze i bawić się słowami. Napiszcie wiersz, którego tematem będzie zima, świąteczny czas, rodzina. Zapiszcie Swoje dzieło w pliku (możecie stworzyć do niego oprawę graficzną). Wasze wiersze wydrukujemy i zszyjemy w postaci szkolnego tomiku poezji.

Wasze prace umilą nam wszystkim czas oczekiwania na święta. Najpiękniejsze wyróżnimy, a najaktywniejsze klasy nagrodzimy. Zachęcamy Was do wspólnego działania i życzymy udanej zabawy.