Sprzątanie Świata

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W Polsce odbędzie się już 28 raz i w tym roku przyświeca jej hasło “Myślę, więc nie śmiecę”.

Nasza szkoła tradycyjnie włączyła się w to wydarzenie. Starsi uczniowie uczestniczyli w akcji sprzątania, zaś młodsi utrwalali zasady właściwej segregacji śmieci w oparciu o filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne i własne doświadczenia. Wykonali modele koszy na śmieci, do których dopasowali różne rodzaje odpadów. Dzieci otrzymały również książeczki edukacyjne o tematyce ekologicznej „Pięć sposobów na ekooszczędzanie – przewodnik dla dzieci i rodziców”, w którym znajduje się rozdział Segregacja odpadów – drugie życie naszych śmieci.