Siatkarsko w biało – czerwonych barwach

W naszej szkole tradycją są cykliczne „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu gościła Nicole Jochym,  reprezentantkę Polski w siatkówce plażowej kobiet. Siatkarka jeszcze do niedawna występowała w barwach wałbrzyskiej drużyny MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Obecnie na co dzień trenuje w Spale, wraz z polską kadrą narodową.

W spotkaniu z zawodniczką wzięli udział uczniowie kilku klas starszych. Całości towarzyszył biało – czerwony wystrój, oddany również w ubiorach uczestników, bowiem oprócz opowieści o sportowych przygotowaniach do gry i osiągnięciach, nawiązano do zbliżającego się Dnia Flagi. Nicole Jochym opowiedziała o tym, co znaczy dla sportowca wystąpić w barwach narodowych i jakie to niezwykłe przeżycie wysłuchać na zawodach hymnu Polski. Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna, zatem nie zabrakło pytania, czy sportowcy mają czas na czytanie książek. Siatkarka potwierdziła, że czytanie to jedno z zajęć, które lubi, ale czasu na czytanie nie ma zbyt wiele. Czyta głównie po zakończonym sezonie, zimą. Jest to literatura obyczajowa, dająca relaks oraz książki o zacięciu psychologicznym.

Sport daje radość, uczy współpracy w grupie oraz systematyczności i konsekwencji w dążeniu do celu, pozwala na poznanie wielu ciekawych ludzi i różnych zakątków świata, sprzyja zdrowemu trybowi życia, daje satysfakcję. Tego wszystkiego mogli się dowiedzieć uczniowie „Piętnastki” podczas spotkania z Reprezentantką Polski Nicole Jochym. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia!