PSP15 BOHATEROM

„Wyśpiewaj, poeto – sławę ludzi niezłomnych i twardych (…)” – tymi słowami rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tradycyjnie na początku września w murach szkoły nr 15 spotkali się kombatanci, zaproszeni goście i społeczność uczniowska, aby oddać hołd tym, którzy walczyli za wolną Polskę. Często zapominamy, że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Chcemy wierzyć w przyszłość spokojną, świt, który niesie pokój, świat bez wojen i huków bomb, nie można jednak jej budować bez znajomości przeszłości. Dlatego ważne jest, aby o tę pamięć dbać i ją pielęgnować, taka lekcja historii jest niezwykle cenna i pozostanie w młodych sercach na zawsze. Pozostaje wiara, że dzięki takim działaniom, kolejne pokolenie, wie, że Ojczyznę należy kochać, „być jej pomocą i siłą w potrzebie”.