Przyszłość w wolności

Przyszłość w wolności pod takim hasłem odbyło się majowe spotkanie Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Zaproszenie do Weteranów skierowali Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu Paweł Łuczyński. Z okazji 79. rocznicy zakończenia II wojny światowej na uroczystość przybyli m.in. z-ca prezydenta Wałbrzycha pani Anna Elżbieciak-Stec, Zygmunt Nowaczyk, Leszek Solarek ze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód, przedstawiciele klasy mundurowej z IV LO, przedstawiciele Straży Miejskiej, ksiądz wikary z parafii św. Wojciecha Kamil Osiecki, uczniowie, rodzice i nauczyciele. W licznych wystąpieniach gości nie zabrakło wspomnień o świętej pamięci Panu Alfredzie Pszczółkowskim, który w latach 2009 – 2023, był prezesem Związku Kombatantów. Na zakończenie uczniowie przedstawili program poetycko-muzyczny nawiązujący do historii Polski, przypominający o Polakach walczących za Ojczyznę i ukazujący miłość do niej w poetyckich wyznaniach.