Projekty edukacyjne w klasie 7

Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się niesamowitą pomysłowością, która potrafi zaskoczyć zarówno ich kolegów jak i nauczycieli. Podczas zajęć klasy siódme pracowały metodą projektu. Mieli wyszukać informacje na podany przez nauczyciela temat i w ciekawy sposób przedstawić go swoim kolegom z klasy. Przygotowane przez uczniów prezentacje były naprawdę ciekawe, jednak niektóre wyróżniały się kreatywnością i sposobem przygotowania.

Znaną Wałbrzyszankę – pisarkę Olgę Tokarczuk, mieliśmy możliwość poznać podczas realizowanego na żywo w „studio telewizyjnym” wywiadu, przeprowadzonego przez Igę i Alinę. Pani Olga odpowiadała na pytania dotyczące jej życia i twórczości a na koniec spotkania rozdawała autografy.

Jak dbać o ekologię w domu? A może postawić na ekologiczny dom, taki od początku do końca? Może postawić na szklany dom, albo taki na wodzie, może z zielonym dachem? Propozycje ciekawych domów można znaleźć w katalogu firmy budowlanej Ekoglas. Właścicielki firmy Natalia i Hania zorganizowały spotkanie biznesowe, na którym zaprezentowały swoją ofertę domów, których nazwy dodatkowo podkreślały ich ekologiczne zalety. Ciekawe, jaki dom byście wybrali dla siebie?