Poznajemy las

9 czerwca klasy II B i III A wybrały się na wycieczkę edukacyjną do lasu. Były gośćmi Nadleśnictwa Świdnica, które położone jest na terenie V krainy Śląskiej oraz VII krainy Sudeckiej na obszarze Przedgórza Sudeckiego. Dzieci rozpoczęły swoją leśną przygodę od wizyty w szkółce leśnej w Bojanicach. Po terenie szkółki dzieci oprowadzała pani leśnik, która w ciekawy sposób opowiadała o pracy leśnika i uprawie młodych drzew. Uczniowie mogli poznać różnice w wyglądzie i zapachu igieł poszczególnych drzew iglastych. Przyglądały się czynnościom pracowników, zajmujących się pielęgnacją upraw. Dzieci utrwaliły sobie nazwy gatunków drzew iglastych i liściastych. Dowiedziały się, że na terenie Nadleśnictwa Świdnica przeważają siedliska świerka, dębu i buka. Po powrocie ze szkółki leśnej dzieci udały się na posiłek, którym były smaczne kiełbaski z grilla. Następnie dzieci zebrały materiał przyrodniczy, z którego wykonały własne kompozycje plastyczne. Na zakończenie razem z panią leśnik udały się do lasu, aby posłuchać informacji na temat warstwowej budowy lasu i warunków w nim panujących. Podczas całej wycieczki uczniowie starali się zachować zasady właściwego zachowania się w lesie. To była wspaniała lekcja przyrody z przerwą na wspólną zabawę na świeżym powietrzu.