Pożeracze Książek 2022

Etap szkolny Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze Książek” już za nami. Tegoroczna XVI edycja przebiega w nawiązaniu do książek znanej autorki literatury dla młodzieży Barbary Kosmowskiej.

Rozgrywka konkursowa odbywa się w trzech kategoriach wiekowych, uczniów klas V, VI i VII. W naszej szkole do konkursu zgłosiło się łącznie 9. osób. Każdy z uczestników miał do przeczytania dwie książki z zestawu: „Dziewczynka z parku”, „Kolorowy szalik”, „Panna Foch”, „Sezon na zielone kasztany”, „samotni.pl”, „Pozłacana rybka”. Etap szkolny zorganizowała biblioteka szkolna, ale pytania testowe nadesłała PiMBP „Biblioteka pod Atlantami”, która jest organizatorem głównym konkursu. Jury wyłoniło drużynę szkolną (po jednym przedstawicielu każdego poziomu klas). W finale powiatowym naszą szkołę reprezentować będą Zuzanna Lorenz kl. VIIa, Dominik Traciak kl. VIb, Piotr Pałach kl. Vb. Gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego konkursu ! Za naszych reprezentantów, przed którymi teraz kilkutygodniowy okres przygotowań, trzymamy kciuki w grudniu podczas decydującej rozgrywki czytelniczej w „Bibliotece pod Atlantami”.