Pożarliśmy i daliśmy radę !

Jesteśmy Mistrzami Drużynowymi XVII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze Książek” ! Ale to nie wszystko, uczeń naszej szkoły Piotr Pałach zajął I. miejsce w kategorii indywidualnej klas VI. Gratulacje dla Wszystkich!

Szkołę reprezentowali: Julia Szymaniec kl. Vb, Piotr Pałach kl. VIb, Karolina Dora kl. VIIb. Opiekun drużyny – nauczyciel bibliotekarz Joanna Soja.

W tegorocznej edycji konkursu czytelniczego startowało 8. szkół z Wałbrzycha i okolic. Finał odbył się w siedzibie głównej organizatora, czyli PiMBP „Bibliotece pod Atlantami” w Wałbrzychu, której dziękujemy za świetną organizację i miłą atmosferę. Tematem edycji były książki fantasy, a dodatkowo konkurs uświetniło spotkanie autorskie z pisarzem Marcinem Szczygielskim. Autor takich znanych utworów dla młodzieży jak „Czarny młyn”, czy „Teatr niewidzialnych dzieci” złożył dedykację na jednej z wygranych w konkursie książek. Książki zasilą zbiory biblioteki szkolnej.