Pierwszoklasiści nowymi czytelnikami biblioteki szkolnej

Tradycyjnie z początkiem marca odbyło się w PSP nr 15 „Pasowanie na Czytelnika” uczniów klas I. Łącznie 72 pierwszoklasistów, posiadając swoje karty czytelnika, może już oficjalnie wybierać książki z półek, a następnie samodzielnie czytać je w domu.

Uczennice i uczniowie klas I uczestniczyli, przy udziale wychowawców i dyrekcji szkoły, w uroczystości szkolnej zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. Gościem honorowym uroczystości była pani Irena Raszka, wałbrzyska poetka i autorka książek dla dzieci. Natomiast teatr szkolny zaprezentował najmłodszej publiczności fragment spektaklu nawiązującego do postaci z bajek.

Pierwszoklasiści już wcześniej, podczas zajęć bibliotecznych, zostali poinformowani o zasadach wypożyczania i zachowania w bibliotece. Z tego względu pierwsze wypożyczenie, które nastąpiło po uroczystości, przebiegało bardzo sprawnie. Każdy z nowych czytelników wybrał dla siebie książkę, która zapewne przeniesie go w świat wyobraźni i fantazji. A do dyspozycji jest tych książek w naszej bibliotece ponad 12 000.

Podczas uroczystości „Pasowania na Czytelnika” wszyscy Pierwszoklasiści wyposażeni zostali w wyprawki czytelnicze, przekazane szkole przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, pod patronatem Ministerstwa Kultury.

Przed najmłodszymi czytelnikami otwiera się właśnie świat bajek, opowieści, legend, przygód, wierszy, zagadek, tajemnic i naukowych ciekawostek, zaklętych w druku. Życzymy ciekawej podróży czytelniczej!