„Ostoja nad Młynówką”

24 kwietnia klasa 1A i 2B wybrały się na wycieczkę autokarową do zagrody edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku. Wzięliśmy udział w warsztatach wiosennych. Najcudowniejszym momentem dla wszystkich było karmienie zwierzątek i opieka nad nimi. Uczestnicy wycieczki mogli wejść pomiędzy chodzące wolno kozy, owieczki, króliki, a nawet świnki. Wszystkie zwierzęta można było dotknąć, pogłaskać, nakarmić. Następnie przekonały się, jak trudne zadanie miał Kopciuszek i też oddzielały od siebie nasiona różnych warzyw i ziarna. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do upieczenia własnych podpłomyków, które następnie zjedli. Zwieńczeniem pobytu było ognisko z kiełbaskami. Wizyta na wsi była fascynującą przygodą dla dzieci żyjących na co dzień w mieście.