Nie bójmy się ratować ludzkiego życia.

4 października uczniowie klasy I B gościli na lekcji tatę swojego klasowego kolegi, pana Arkadiusza Winsz. Pan Arek z zawodu jest policjantem. Wiele lat przepracował jednak jako ratownik medyczny i  postanowił przeprowadzić lekcję, dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

Podczas zajęć pierwszoklasiści poznali podstawowe czynności, ratujące życie. Uczyli się, jak poprawnie wezwać karetkę pogotowia do poszkodowanego. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby rozpoznać osobę przytomną i nieprzytomną oraz, jak postępuje się w obu przypadkach. W sposób praktyczny uczniowie ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej bocznej oraz przeprowadzania resuscytacji. W tym celu każdy uczeń został zaopatrzony w specjalną maseczkę chroniącą przed bakteriami i wirusami. Dzieci wykazały się sporą aktywnością i wiedzą zdobytą już w przedszkolu.  Z odwagą i entuzjazmem przystępowały do ćwiczeń zaproponowanych przez gościa.

Wszyscy wiemy, że prawidłowo udzielona pierwsza pomoc zwiększa szanse poszkodowanego na przeżycie. Dzięki lekcji z panem Arkiem dzieci oswoiły się z trudnymi zagadnieniami i nabrały pewności siebie. Kto wie? Może ta szkolna przygoda stanie się dla niektórych początkiem pasji?

Uczniowie klasy I B wraz z wychowawcą dziękują panu Arkowi za miłe spotkanie i przekazaną wiedzę.