Nagroda za czytanie!

Wielu z nas doskonale pamięta moment, kiedy nie tak dawno, 7 czerwca 2023r. o godz. 10.00 zebraliśmy się na szkolnym boisku, aby wspólnie czytać. Wzięliśmy tym samym udział w V edycji Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”.

Organizator przedsięwzięcia czasopismo „Biblioteka w Szkole” nagrodził naszą szkołę zestawem książek, przesyłając podziękowania za zaangażowanie w promowaniu czytelnictwa. To dla nas duże wyróżnienie, tym bardziej, że wcześniej byliśmy już nagradzani za przeprowadzenie wspomnianej akcji czytelniczej w I. i III. edycji. Książki, które otrzymaliśmy i które prezentujemy na fotografii niebawem będą dostępne dla czytelników w bibliotece szkolnej. Zapraszamy !

Dla porządku podajemy, że nasza szkoła była jedną z 2338 placówek (w Polsce i zagranicą) biorących udział we wspólnym czytaniu. W „Piętnastce” 7 czerwca 2023r. czytały 402 osoby (w tym 374 uczniów i uczennic), a w całej Polsce jednocześnie czytało 313 000 osób !

Pełna lista nagrodzonych: https://czytamy.org/nagrody