Na leśnej wyprawie

Klasa II a i III c udały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa Świdnica. Celem wyprawy było m.in. poznanie pracy leśnika w szkółce leśnej Bojanice. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. Warstwowa budowa lasu. Poznali ekosystemu jakim jest las. Uczyli się rozpoznawać i nazywać gatunki drzew i lasów. Pani Leśnik Monika Drozdowska, ciekawie opowiadała o roślinności i mieszkańcach lasu. Swoimi opowieściami rozbudziła u dzieci zainteresowania leśną przyrodą. Poznaliśmy szkółkę młodziutkich sosnek i świerków oraz buków. Na swojej drodze spotkaliśmy mieszkańców lasu m.in. chrząszcza kruszwice złotawkę, mrówki, korniki i ich larwy oraz traszki zwyczajne. Po drodze wsłuchiwaliśmy się w odgłosy ptaków i zobaczyliśmy ich budki lęgowe, które założyli leśnicy. Po naszej wędrówce udaliśmy się na miejsce grillowania, gdzie Ksiądz Tomasz upiekł dla nas pyszne kiełbaski. Po posiłku, który nam bardzo smakował, mogliśmy jeszcze pospacerować po polanie i mogliśmy wykonać własne kompozycje kwiatowe. Powstały przepiękne obrazy z żywych kwiatów i roślin. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń.