Matematica Applicata 2024 – etap pisemny

Wiosna na horyzoncie, Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi za nami, zatem … w „Piętnastce”, czas na zmagania w Powiatowym Konkursie „Matematica Applicata”. 20 marca 2024r. odbył się w naszej szkole etap pisemny konkursu, do którego zgłosiło się tym razem 10 szkół z Wałbrzycha i regionu. To już VI edycja konkursu i tym bardziej cieszy fakt, że utrzymuje się jego popularność i że do zmagań przystąpiło aż 40 uczniów wykazujących zainteresowania naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Dzięki konstrukcji konkursu i sposobie jego oceniania, uczniowie zdobywają cenne punkty zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Do finałowego trzeciego etapu zakwalifikowanych zostaje pięć drużyn – zwycięzca poprzedniej edycji (w 2023r. była to PSP z OI nr 26 w Wałbrzychu) oraz cztery drużyny z najlepszymi wynikami. W przypadku rezygnacji z udziału w  zmaganiach drużyny posiadającej puchar, do trzeciego etapu przechodzi pięć najlepszych drużyn.

Finał przewidziany jest na 25 kwietnia 2024r. Wtedy czteroosobowe drużyny szkolne będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale i umiejętnościami praktycznymi z kilku dziedzin.

Więcej informacji o zasadach konkursu oraz archiwum wszystkich edycji na naszej stronie internetowej: https://psp15.walbrzych.edu.pl/matematica-applicata/