Less waste – zmniejsz odpady do minimum – warsztaty ekologiczne.

Klasy młodsze 17 i 18 października wzięły udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Biuro Środowiska i Klimatu Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu pod hasłem „Less waste – zmniejsz odpady do minimum”. Pani Justyna Piwońska prowadząca firmę EKOSFERA oraz Pani Monika Bunk – pracownik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu w ciekawy i interesujący sposób przeprowadziły warsztaty edukacyjne z ekologii. Celem warsztatów jest less waste, czyli styl życia polegający na ograniczeniu produkcji odpadów do niezbędnego minimum, poprzez uświadomienie uczniom klas I-III proekologicznych i prospołecznych postaw konsumenckich. Podczas zajęć poruszane były tematy segregacji śmieci, recyklingu oraz co zrobić, aby śmieci mniej produkować. Były prezentacje, filmy, gra dydaktyczna oraz konkurs sprawdzający wiedzę. Julkowi Kowalskiemu i Oliwierowi Okupnemu gratulujemy wygranej w konkursie. Chłopcy otrzymali pojemniki śniadaniowe, oczywiście wielokrotnego użytku, zaś pozostali uczniowie na pamiątkę spotkania plany lekcji z hasłem „Zmniejsz odpady do minimum”.

To były zajęcia pełne wrażeń, które na długo pozostaną nam w pamięci.

Dziękujemy.