Lekcja matematyki

Klasa 3 c brała udział w niecodziennej lekcji matematyki „Między matematyką a zagadką” w Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach matematycznych prowadzonych przez p. Urszulę Korzeniewską. Wspólnie rozwiązywali zadania matematyczne, eksperymentowali, przekonali się, że matematyka jest przydatna w życiu codziennym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się klocki i zabawki edukacyjne, eksponaty, modele prototypów i programy multimedialne. Uczniowie próbowali swoich sił m.in. układając swoje mozaiki, sześciany, tangramy i zadania interaktywne. Poznali zabawki pokazujące rozchodzenie się dźwięku i odbicie światła.  Każdy mógł badać, dociekać, poszukiwać, odkrywać.  

Wrażenia po wycieczce do ExploraParku.

Po pierwszej lekcji ja i moja cała klasa pojechaliśmy do ExploraParku. Na początek pani z ExploraParku zrobiła z nami parę zadań. Potem był czas na zabawy. Najpierw poszłam z koleżanką pogadać przez kolorowe rury. Następnie udałam się do „Niekończącej się studni’’. Poszłam też do labiryntu z lustrami. Prawie się tam zgubiłam. Był też czas na jedzenie. Pani poprosiła mnie żebym ułożyła chińczyki. W sklepiku kupiłam jojo. Robiłam też dużo innych rzeczy. Świetnie się bawiłam w ExploraParku.
Zuzia Furtak 3 c

Dziś byliśmy w ExploraParku. Bawiliśmy się różne zabawy np.: matematyczne, logiczne i dużo innych. Byliśmy też w lustrzanym labiryncie. Najbardziej podobało mi się wszystko. Było bardzo fajnie.
Julia Klonowska 3 c