Kosmiczne wyzwanie – konkursy biblioteczne

Z okazji obchodzonego w całej Polsce “Tygodnia Bibliotek” biblioteka szkolna ogłasza konkursy nawiązujące do “2021-roku Stanisława Lema” (ogłoszonego przez Sejm RP).

Konkurs klasowy/grupowy dla klas I-III

Konkurs na najciekawszą “Fotkę kosmicznej klasy” (fotografia grupowa całej klasy lub grupki przedstawicieli klasy), nawiązująca do kosmosu i fantastyczno-naukowej tematyki książek Stanisława Lema.

Konkurs indywidualny dla uczniów klas IV-VIII

Konkurs literacki “Cząsteczkolemowe opowiadanie”. Prosimy o mini-opowiadania (maksymalnie 250 słów), w których pojawi się jak najwięcej wyrazów z sylabą “lem”, będącą jednocześnie nazwiskiem pisarza.
Przykład: “Lemur, który miał problemy popijał smaczną lemoniadę…itd.”

Najciekawsze prace fotograficzne i literackie zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebook’u.
Prace należy nadsyłać za pośrednictwem mobiDziennika na skrzynkę nauczyciela bibliotekarza, Joanny Soja.
Termin składania prac do 28 maja 2021 (piątek).
Prace oceni trzyosobowe jury, a wyniki zostaną ogłoszone 2 czerwca 2021 (środa).