Konkurs Ornitologiczny

11 maja 2023r. odbył się I Konkurs Ornitologiczny organizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 7 w Wałbrzychu.

Drużynę Piętnastki reprezentowali Lena Wodzisławska, Wojciech Drążek i Olivier Kijas.

Uczniowie długo przygotowywali się do współzawodnictwa, zdobywając wiedzę na temat biologii ptaków i sposobie ich ochrony. Nauczyli się rozpoznawać wiele gatunków po ich upierzeniu. Wykazali się spostrzegawczością i pamięcią. Doskonale wiedzą jaki kolor lusterka ma kaczka krzyżówka, co na białym policzku nosi mazurek, który ptak chodzi po drzewie głową w dół i skąd wzięła się nazwa krzyżodziób.

Najlepiej z zadaniem poradził sobie Olivier Kijas.

Uczeń zajął III miejsce w I Konkursie Ornitologicznym, jednocześnie zdobywając już w eliminacjach szkolnych największą liczbę punktów.

Całej drużynie gratulujemy zapału i wytrwałości. Ornitologia, to pasjonująca dziedzina wiedzy. Ale najciekawsze są wyprawy w teren, do których wszystkich zachęcamy.