Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Już 27 września nasza szkoła po raz kolejny dołączy do obchodów Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD)! To wyjątkowe święto ruchu jednoczy dzieci z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. W zeszłym roku wzięły w nim udział aż 41 kraje z różnych zakątków świata, a teraz także my staniemy się częścią tej międzynarodowej inicjatywy!

Celem ESSD jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, a tegorocznym tematem przewodnim jest „edukacja w ruchu”. W związku z tym, w ostatni piątek września w naszej szkole będą królowały lekcje w ruchu. Będzie się działo!

To świetna inicjatywa! Udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego to doskonały sposób na promowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej. „Edukacja w ruchu” jako temat przewodni to idealne połączenie nauki i sportu, co może zainspirować uczniów do odkrywania nowych form aktywności.

Już wkrótce podzielimy się z Wami relacją z tego wyjątkowego dnia!

#ESSD2024#BeActive#ESSDPoland#ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego