„Edukacja Regionalna – Patriotyzm Jutra”

Klasa III D reprezentowała naszą szkołę w regionalnych eliminacjach wojewódzkiego konkursu „Edukacja Regionalna – Patriotyzm Jutra” zorganizowanym pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dnia 9 czerwca 2022 r. W etapie regionalnym nasz zespół zajął 2 miejsce.

Do konkursu przygotowywaliśmy się od jesieni. Wspólnie z rodzicami udawaliśmy się na wycieczki, podczas których fotografowaliśmy różne obiekty, np. zabytki, pomniki przyrody, okazy przyrodnicze, różne ciekawostki i poznawaliśmy ich historię. Następnie stworzyliśmy z wybranych miejsc opowieść o naszym regionie i ułożyliśmy ją w formie plakatu. Podczas etapu regionalnego należało opowiedzieć wszystko to, czego doświadczyliśmy i czego się nauczyliśmy w losowo podanej kolejności, tak aby opowieść była spójna i zachęcała do odwiedzenia naszego regionu. Po konkursie był czas na zasłużone lody w samym środku wałbrzyskiego rynku. Pod koniec roku szkolnego pani Karolina Głuszek z DODN wręczyła nam dyplomy i wspaniałe nagrody: piękne Legendy Zamków Dolnego Śląska i kredki. Dziękujemy bardzo.

W konkursie reprezentowali nas: Zuzia Krajewska, Daria Popowicz, Robert Pabis, Sasza Samoilenko, Nataniel Sarnicki, Alan Siemiński.