Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Postęp technologii polega na dostosowaniu jej tak, abyś nawet jej nie zauważał i tak by mogła stać się częścią codziennego życia

Bill Gates

31 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Nauczyciele i uczniowie wykorzystywali podczas zajęć nowoczesny sprzęt, który otrzymaliśmy m.in. dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie projektowali bryły na lekcje matematyki i drukowali je na drukarce 3D. Ćwiczyli słownictwo i stronę bierną w języku angielskim podczas wirtualnej wycieczki do Muzeum Nauki w Londynie. Sprawdzali poprawność wymowy odsłuchując nagrane na dyktafonie wypowiedzi w języku niemieckim.

Na lekcji geografii powstały zdjęcia z wyprawy na Islandię – a wszystko dzięki aplikacji wykorzystującej Green Screen. Uczniowie klasy piątej poznali na platformie TEAMS, swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej w Pszczynie, z którymi prowadza korespondencję w ramach obchodów Roku Księżnej Daisy.

Z nowoczesnego sprzętu korzystaliśmy zarówna na lekcjach, zajęciach dodatkowych, w bibliotece, na świetlicy jak i podczas przerw. Nasi młodzi dziennikarze ze szkolnej telewizji Tele15 przygotowali filmową relację z tego dnia. Zapraszamy do obejrzenia.