15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystko zaczęło się od pewnej książeczki zatytułowanej „The Dot”, napisanej w 2003 roku przez Petera H. Reynoldsa. Bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. W 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki” – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Obecnie obchodzone jest w 108 krajach.
Tego dnia uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
A jak obchodziliśmy Dzień Kropki w naszej szkole?
Dzieci przyszły w tym dniu ubrane w kropkowe stroje.
Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie wertowali słowniki w poszukiwaniu wyrazów z największą ilością kropek. Uczennice klasy 8c znalazły słówko z siedmioma kropkami: die Frühjahrsmüdigkeit – depresja wiosenna.
Uczniowie klasy I a namalowali kropki za pomocą patyczków tworząc wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, które możemy podziwiać na specjalnej wystawie na parterze.