Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni. Nie inaczej było w naszej szkole. Uczniowie klas III a i III b spędzili ten dzień na sportowo. Wzięli udział w mini olimpiadzie. Przygotowania do tego dnia dzieci rozpoczęły dnia poprzedniego od dmuchania kolorowych balonów. Rano tuż przed zawodami dzieci wraz z opiekunami udekorowały nimi boisko szkolne. Następnie pomogły w rozstawieniu sprzętu sportowego według przygotowanych przez panie konkurencji. Było ich osiem. Dzieci mogły sprawdzić się w różnych sprawnościach między innymi w kozłowaniu, rzutach do celu, podbijaniu piłeczki pingpongowej, skokach na skakance, rzucaniu piłki koszykowej do kosza, zbijaniu kręgli. Swoje rezultaty wyrażone punktami, sędziowie zapisywali uczniom na ich osobistych kartach wyników. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze i dostarczyły wiele radości z osiągniętych sukcesów i z wspólnej zabawy. Dzień zakończył się w klasie III b słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, a w klasie III a wyjściem  na lody ufundowane przez Klasową Radę Rodziców. To był jeden z piękniejszych dni w tym roku szkolnym. Nawet pogoda sprawiła dzieciom niespodziankę w postaci pięknego słońca.