Dyktando Niepodległościowe

26 października 2023r. uczniowie naszej szkoły: Paweł Stroisz z kl.7b oraz Nina Strzelec i Natasza Kotowska z kl.8b wzięli udział w etapie wojewódzkim XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, które odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Konkurs ma na celu doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę oraz kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, a Paweł Stroisz uzyskał tytuł Laureata. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w obecności samego profesora Jana Miodka.

Serdecznie gratulujemy!