Dolnośląski Festiwal Nauki

25 października w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, corocznej imprezy mającej na celu popularyzowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży. W tym roku, zajęcia pod hasłem “Alchemia wiedza tajemna”, dla przedszkolaków oraz uczniów klasy 2C i 3C przeprowadziła pani Marta Twardzik i Magdalena Matysiak-Kluska. Przedsięwzięcie miało na celu w ciekawy sposób ukazać uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk. Podczas warsztatów dzieci mogły nie tylko zobaczyć, ale także samodzielnie wykonać różne eksperymenty jak np.: ciecz nienewtonowska, kolorowe mleko czy barwienie soli. Dowiedziały się dlaczego woda nie miesza się z olejem, oraz jak działa kula plazmowa. Dzieci na pamiątkę zabrały część wykonanych przez siebie rzeczy. Otrzymały również upominki. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zajęcia bardzo im się podobały.