CZAS KARNAWAŁU

Tradycją naszej szkoły w klasach młodszych była wspólna zabawa karnawałowa. W tym roku zabawy karnawałowe odbyły się w klasach. Każda klasa udekorowała salę i przygotowała poczęstunek. W tym dniu przyszliśmy przebrani do szkoły. Były motyle, kowboje, księżniczki i inne bajkowe postacie.

Każda klasa miała do wykonania zadania, tz. konkurencje karnawałowe. Pojawiło się sporo propozycji. Dużym powodzeniem cieszyło się m.in. Hawajskie limbo,  tu uczestnicy zabawy w rytm muzyki przechodzili pod tyczką, która za każdym razem obniżała swoją wysokość, były tańce połamańce, gdzie dzieci tańczyły na gazetach w rytm muzyki, podczas jej zatrzymania nauczyciel podawał, jaka część ciała musi pozostać na gazecie, były również  zabawy w figury lodowe, czy tak lubiany przez dzieci Worek przebieranek, który przechodził z rąk do rąk, kiedy muzyka się zatrzymywała , osoba , która trzymałą worek losowała z niego jedną rzecz i zakładała na siebie. Frajda była spora, bo było w nim dużo peruk, masek, kapeluszy. Nie zabrakło zabawy w gorące krzesła, czy tańca na gazetach. Na końcu każdy zatańczył swój taniec. W przerwach między konkurencjami kosztowaliśmy naszych klasowych słodkości. Ten dzień był inny od wszystkich. Cieszył wszystkich uczestników klasowej zabawy karnawałowej.